Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exhibice mistrů

Poslední prázdninový víkend se v Karlových Varech konala Exhibice mistrů. O účasti skupiny  se holky dohodly už na soustředění. Horší to však bylo s vystoupením sólistek. Nebylo možné, aby holky předvedly všechna svá sóla a dua (9 vystoupení). Jelikož jsme do Varů jely auty, dostala černého Petra všechna sóla a dua s rekvizitami, neboť rekvizity se nám do aut prostě už nevešly. To bohužel trochu poškodilo Anetku Tarabíkovou, protože i ona jako vicemistryně ČR (duo s rekvizitou) měla právo v Puppu vystupovat.

Den před odjezdem byl úplně nejteplejším dnem celých prázdnin - 36 stupňů. Ještě ráno v Praze to vypadalo příznivě, ale ve Varech byla děsivá zima (13 stupňů) a pršelo. Průvod městem byl o hodinu posunut, ale déšť se nechtěl umoudřit. Dandulky vytáhly své nádherné deštníky a městem prošly s nimi. (Pán stojící mezi diváky za mnou podotkl: "Ty jsou chytré, vzaly si deštníky.") Pak následovala pódiovky v pochodových kostýmech na Zítkově kolonádě, večeře a galavečer v Puppu. A zase musím napsat to, co jsem letos psala už mockrát: skupina i sólistky nezklamaly, naopak. Nenechaly nikoho na pochybách, že ty medaile a tituly si právem zaslouží.

Druhý den se počasí umoudřilo. Před hotelem Termál nás přivítalo sluníčko a stříbrné kostýmy holek se nádherně blýskaly. Pochodovka v pódiových kostýmech vypadala moc hezky. A pódiovka? Už nevím, co napsat, abych se neopakovala. Prostě nádhera! A zase postřeh z davu diváků. Vedle mě stála italské turistka, která celou pódiovku tleskala, vzdychala nadšením a po závěrečné póze dokonce hlasitě křičela : "Bravo...bravi..."

 

Fotografie