Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klatovy 2011

 

Šampionát mažoretek 2011 
la a dua – zemské kolo Klatovy
14.-15. května
 
To, co jsme zažily tento víkend v Klatovech, si budeme pamatovat až do konce života. Byl to prostě absolutní úspěch a medailí, které děvčata přivezla, je opravdu požehnaně. I letos se se všemi našimi reprezentantkami setkáte  v Ronově nad Doubravou na MČR.
 
1.den – sóla
 
Livie Francová – klasika JM – 1. místo MISTR ČECH
Lilly měla těžkou pozici, protože obhajovala loňský titul a to přeci jen trochu svazuje. Navíc do této kategorie se přihlásilo neuvěřitelných 38 soutěžících. Nakonec jich dorazilo „pouhých“ 32, ale i to je moc. Lilly hodila trému za hlavu a předvedla perfektní výkon a nakonec byla všemi porodci označená jako vítěz. Tady mi dovolte jednu pochvalu: hluboce se klaním před paní porotkyní z Litvínova. I ona dala Livii na první místo, přesto, že, měla v soutěži litvínovskou soutěžící (mimochodem vynikající, nakonec 2. místo).
 
Livie Francová – rekvizita JM – 2. místo VICEMISTR ČECH
Porotě se líbily rekvizity a když se k tomu přidal Livinčin cit pro hudbu, bylo jisté, že medaile se bude třpytit i tady.
 
Adéla Tarabíková – klasika JS – 2. místo VICEMISTR ČECH
Nádherný výraz a bezchybné provedení posadily Adélku na stříbrnou vlnu, na které se vezla až do konce šampionátu.
 
Adéla Tarabíková – rekvizity JS – 2. místo VICEMISTR ČECH
Zde Adélka opět prodala naprosto bezkonkurenční rozpětí pohybů (prostě, kam si to dítě dokáže dát nohy je neuvěřitelné). Téma My Fair Lady jí naprosto sedlo.
 
Anita Vajsejtlová - rekvizity - 4. místo
Krásné sólo s neotřelým nápadem. Anitka byla prostě kouzelná. Nakonec jí trošku zradila hůlka, ale u Vajsejtlů jsme už zvyklí, že jejich výkony jsou čím dál tím lepší, takže: Ronove, třes se!
 
2. den – dua
Anita a Michaela Vajsejtlovy – klasika JM – 4. místo
Opět neuvěřitelný boj: 28 soutěžících dvojic a pouhých 6 postupů do Ronova!
My diváci jsme toto duo přejmenovaly na „Malá, velká“. Holky spolu vypadají až dojemně. Devítiletá Míša se se čtrnáctiletými juniorkami dokáže porvat o úspěch a když náhodou něco… tak tam má svou Velkou ségru a ta jí podrží.
 
Livie Francová a Adéla Tarabíková – klasika JS – 2. místo VICEMISTR ČECH
Přiznávám, že ještě v prosinci, jsem tomuto duu moc nevěřila. Ale holky netrénovaly něco úžasného. Naprosto synchronní vystoupení. První kolo s jedním pádem, druhé bezchybně. Dneska jim už věřím!
 
Adéla a Aneta Tarabíkovy – rekvizity JM – 2. místo VICEMISTR ČECH
Další sesterské duo s nádherným výrazem. Pěkný nápad a nádherné rekvizity. Porota napsala: bylo vidět, že jste si to užívaly. Souhlasím a bylo to vidět i při vyhlašování výsledků.
 
Adéla Tarabíková a Anita Vajsejtlová - rytmika JS - 5. místo
Technicky nejnáročnější duo v soutěži s krásnou hudbou. Holky spolu vypadají báječně a jejich výkon byl na hranici nadpřirozena. Pokud "dopilují", tak podle mě nemají v ČR konkurenci.
 

Fotografie